Јапанска макакаЈапанска научна класификација макака

Краљевство
Анималиа
Врста
Цхордата
Класа
Маммалиа
Наручи
Примати
Породица
Церцопитхецидае
Род
мајмун
Научно име
Мацаца фусцата

Јапански статус очувања макака:

Скоро угрожени

Јапанска макака Локација:

Азија

Јапанска макака забавна чињеница:

Има џакове за чување хране!

Јапанске чињенице о макаку

Плијен
Воће, младо лишће, семе
Име Јанга
Дојенче
Групно понашање
  • Војска
Забава чињеница
Има џакове за чување хране!
Процењена величина становништва
50.000
Највећа пријетња
Губитак станишта
Најизразитија карактеристика
Црвено и човеку наго лице
Друга имена)
Снов Монкеи
Период трудноће
5 - 6 месеци
Станиште
Тропска шума и планине
Предаторс
Човек, вук, дивљи пас
Дијета
Свејед
Просечна величина легла
1
Начин живота
  • Дневни
Уобичајено име
Јапанска макака
Број врста
2
Локација
Широм Јапана
Слоган
Има џакове за чување хране!
Група
Сисари

Физичке карактеристике јапанског макака

Боја
  • Браон
  • Греи
Тип коже
Крзно
Животни век
25 - 32 године
Тежина
5кг - 14кг (11лбс - 31лбс)
Висина
80 цм - 95 цм (31,5 инча - 37,5 инча)
Старост полне зрелости
4 - 5 година
Доба одвикавања
20 месеци

Занимљиви Чланци