ЛасицаЛасица научна класификација

Краљевство
Анималиа
Врста
Цхордата
Класа
Маммалиа
Наручи
Царнивора
Породица
Мустелидае
Род
Мустела
Научно име
Мустела нивалис

Статус очувања ласице:

Најмање брига

Ласица Локација:

Азија
Евроазија
Европа
Северна Америка

Ласица забавна чињеница:

Најмањи месождер сисар на свету!

Ласица чињенице

Плијен
Мишеви, Леммингс, волухарице
Име Јанга
Маче
Групно понашање
  • Самотан
Забава чињеница
Најмањи месождер сисар на свету!
Процењена величина становништва
Стабилно
Највећа пријетња
Недостатак врста плена
Најизразитија карактеристика
Смеђа леђа и глава са белом доњом страном
Друга имена)
Ласица, европска ласица, најмање ласица
Период трудноће
5 недеља
Станиште
Шума и отворена шума
Предаторс
Јастребови, Лисице, Змије
Дијета
Месојед
Просечна величина легла
5
Начин живота
  • Дневни / ноћни
Уобичајено име
Ласица
Број врста
10
Локација
Северна хемисфера
Слоган
Најмањи месождер сисар на свету!
Група
Сисар

Физичке карактеристике ласице

Боја
  • Црн
  • бео
  • Тако
Тип коже
Крзно
Максимална брзина
15 мпх
Животни век
13 година
Тежина
120г-198г (4.2оз - 7оз)
Дужина
22цм - 38цм (8.6ин - 15ин)
Старост полне зрелости
12 година
Доба одвикавања
8 недеља

Занимљиви Чланци